Що таке аутсорсинг ЗЕД?

Аутсорсінг ЗЕД — професійна послуга, що дозволяє передати непрофільні функції Вашої компанії (зовнішньоекономічну діяльність) на обслуговування іншій компанії, що спеціалізується в цій області. Кілька слів про основні переваги роботи з Аутсорсингу з нашою компанією.
Аутсорсінг ЗЕД є ніщо інше, як основна бізнес-функція аутсорсингової компанії. Забезпечивши повний Аутсорсинг ЗЕД з оформленням документів на компанію замовника або на компанію - аутсорсера, склавши та підписавши зовнішньоекономічний контракт, аутсорсер гарантує безпеку супроводу всієї угоди від початкового етапу до повного завершення. Це дозволяє замовнику максимально сфокусувати увагу на профільному розвитку і просуванні основних продуктів компанії на ринок, що забезпечить більш високий рівень конкурентоспроможності.
На даний момент аутсорсинг вважається найбільш затребуваною послугою у сфері ЗЕД. Компанії, чия діяльність пов'язана з оптовою та роздрібною торгівлею товарами іноземного виробництва або які використовують імпортні матеріали і сировину, мають можливість кардинально оптимізувати свій бюджет.
При відсутності достатніх знань і досвіду, компанії, які вперше вступили на нелегкий шлях Зедівця, можуть зіткнутися з масою нюансів по оформленню пакету дозвільних документів на імпорт. Документи варіюються в залежності від товарної групи: сертифікат про походження товарів, сертифікат якості, фактура, що підтверджує відвантаження товару (коносамент), експортна декларація, прайс-лист, завірений ТПП країни походження, документ про ціноутворення. Карантинний сертифікат необхідний для підтвердження того, що товари (що мають рослинне чи тваринне походження) не заражені вірусами й патогенними бактеріями. СЕЗ та інші дозвільні документи та висновки комісій (наприклад комісії з радіочастот).
На підставі поданих документів потрібно зробити українську сертифікацію ввезених товарів, правильно задекларувати товар згідно з ТН ЗЕД класифікатором.
Особливості українського митного законодавства такі, що в ньому постійно відбуваються зміни, які потрібно своєчасно відстежувати. Наприклад, при неправильному декларуванні товару його митна вартість буде піддана коректуванню, компанія адміністративному штрафу, а товар, внесений до реєстру інтелектуальної власності та ввезений в Україну без відповідного дозволу власника контракту, буде затримано і, в кращому випадку, повернуто постачальнику, а в гіршому — знищено.
Практика показує, що процес повернення грошових коштів з митниці займає від 3 до 6 місяців. Для цього потрібно підготувати розширений пакет документів, що підтверджує, що товар був ввезений в Україну легально, за фактичною ціною операції, а постачальник товару при цьому повинен надати в митницю доказовий лист. Якщо кошти повернути не вдається, в цьому випадку Агент звертається в суд і питання вирішується вже в судовому порядку. Зрозуміло, що подібна робота забирає багато сил, часу і нервів. Очевидно, що Аутсоргинг звільняє Замовника від паперової тяганини, спілкування з митними інспекторами і дуже сильно спрощує життя.
У кожній країні існує дозвільна система, покликана захистити інтереси перевізників даної країни. Для перетину кордону цієї країни знадобиться спеціальний дозвіл. Наша компанія врегулює подібні питання, що стосуються ЗЕД і у Вас завжди буде можливість доставити товари у потрібну точку земної кулі.
Аутсорсінг зед може бути також корисний компаніям, що вже працюють на ринку. По-перше, робота за агентським договором припускає, що товар не переходить у власність агента, залишається власністю Замовника протягом всього процесу угоди. Це зводить нанівець ризик втратити товар, у разі несумлінності агента. По-друге, така робота дозволяє повністю сконцентруватися на самому бізнесі, а всі зовнішньоторговельні операції надати вирішувати компанії, що спеціалізується на зовнішньоекономічній діяльності.
Робота будується на підставі договору, за яким аутсорсинг - агент, за рахунок Замовника, здійснює необхідну підготовку до укладання контракту ЗЕД, закупівлю, страхування товару, міжнародне перевезення, сертифікацію, митне оформлення і доставку вантажу на склад Замовника. Передача вантажу зазвичай здійснюється з додатком підтверджуючих документів. За всі ці послуги стягується комісія, яка, як правило, обчислюється у відсотковому вираженні від вартості товару, що закуповується. Розмір комісії залежить від трудомісткості кожної конкретної угоди, частоти поставок, складських робіт, інвойсної вартості товару та інших чинників. Комісія попередньо узгоджується сторонами.
Слід зазначити, що при тривалій і регулярній взаємодії з митними органами одній і тій же юридичній особі простіше і швидше проходити митне оформлення товару. Тому вигода від взаємної співпраці замовників товару і постійного партнера по закупці у вигляді агента очевидна. Це дозволяє Замовнику сконцентруватися на основній для нього діяльності, тим самим, підвищивши рентабельність свого бізнесу.
Замовник отримує можливість використовувати аутсорсинг ЗЕД від досвідчених співробітників в області ведення імпортних угод, забезпечити собі зниження собівартості товару та прискорення оборотності капіталу.
Організація імпорту будується за двома схемами: імпорт товарів з митним оформленням на компанію - Замовника тобто імпортером є Ви або імпортером виступить компанія аутсорсер.
Зазвичай компанії, основним видом діяльності яких є аутсорсінг ЗЕД, пропонують:
- Повне ведення ЗЕД компаній (аутсорсинг).
- Представлення інтересів компанії на українських і міжнародних виставках.
- Пошук іноземних партнерів.
- Перемовини та узгодження умов.
- Укладення зовнішньоекономічного контракту.
- Попередні розрахунки собівартості товару.
- Поставку товарів в Україну.
- Митне очищення вантажу.
- Доставку на склад замовника.
- Супровідні документи українського зразка.
- Консультації по ЗЕД. Вирішення питань щодо рекламацій (недопоставки, брак, пересорт, повернення коштів покупцю).
- Чесну, прозору роботу та індивідуальний підхід до кожного Замовника.
- Розширюємо ринок збуту - продаємо за кордон легко!Криза - час змін. Шукаємо нові шляхи.Розширюємо ринок збуту - продаємо за кордон легко!
- Валютна виручка й проблеми з її поверненнямВихід на зовнішні ринки - з чим доведеться зіткнутися?Валютна виручка й проблеми з її поверненням